gogo

A+ R A-


Спорт

ФОТО ВЕСТ: Силексовци пристигнаа во Баку!Стратегот на Карабах, Гурбан Гурбанов, во пресрет на утрешниот дуел со Силекс во рамките на 1.квалификациско коло во ЛШ, одржа прес конференција, на која покрај другото го кажа и следното…

„Го гледавме Силекс на неговите два последни меча. Овој тим сака да игра со топка...
Повеќе...
altФудбалскиот прволигаш Силекс во добро расположение и со ведри мисли утринава со чартер лет тргнува за Азербејџан, каде утре ги очекува настап во првото квалификациско коло на Лигата на шампиони. Противникот е добро познат, Карабах, клуб кој е редовен учесник во групната...
Повеќе...
altПелистер како повратник во првата македонската фудбалска лига остана непоразен и во второто коло, откако денеска освои голем бод на едно од најтешките гостувања. Силекс има силен тим и кратовчани се наши претставници во фудбалска Европа, но немаа решение за незгодните...
Повеќе...
altПретставникот на Македонија во ЛШ, Силекс, денеска тргна шампионски во новото фудбалско првенство. Кратовци покажаа дека се подготвени за европската авантура со Карабах, откако денеска во второто полувреме ја декласираа Беласица со 6-0. Избраниците на Симов во новата...
Повеќе...
altТрикратниот македонски првак Силекс ќе игра со азербејџански Карабах и тоа на гости во првото квалификациско коло во Лигата на шампиони, реши денешната ждрепка во Нион за новата сезона во најелитното натпреварување.

Кратовци добија исклучително неатрактивен, но многу...
Повеќе...
altКратовски Силекс ги дозна четирите можни ривали во Лигата на шампионите, откако УЕФА ги подели екипите во групите пред ждрепката која треба да се одржи во Нион.

Силекс е меѓу неносителите, заедно со Динамо Брест, Рига и Тирана. Можни противници се Астана (Казахстан)...
Повеќе...
altФудбалерите на Силекс попладнево имаа успешна “генералка“ пред стартот на новата сезона во ПМФЛ, откако со 3:0 на гостински терен го совладаа тимот на Кадино. Во текот на целиот меч избраниците на Симов беа далеку подобар противник, а стрелци на головите беа Иван...
Повеќе...
altНовата сезона во Првата фудбалска лига, чиј старт е закажан за 9 август, за вицепрвакот Силекс ќе започне со гостување на довчeрашниот вторoлигаш Беласица, реши денешната ждрепка во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ). Потоа кратовци го пречекуваат и вториот...
Повеќе...
altпишува - Оливер Арсовски
Кратовскиот прволигаш Силекс дефинитивно ја одигра најдобрата фудбалска сезона во својата 55-годишна историја на постоење. Да потсетиме, кратовци беа шампиони, и тоа трикратни, при крајот на минатиот век, но сепак, она што сега им се случува е...
Повеќе...
altНовото засилување на кратовци, Дејан Тантуровски, со својот прв гол во дресот на Силекс му донесе триумф на својот тим на пријателската средба одиграна попладнево во Струмица со Беласица. Скопјанецот погоди рано, уште во петтата минута, а до крајот на мечот Силекс...
Повеќе...

Страница 5 од 125

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска8488
mod_vvisit_counterВчера5373
mod_vvisit_counterОваа недела13861
mod_vvisit_counterМинатата недела46956
mod_vvisit_counterОвој месец154739
mod_vvisit_counterМинатиот месец149940
mod_vvisit_counterВкупно16033806
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.