gogo

A+ R A-


Андреј Ефремов си замина од Силекс, неколку клубови се борат за неговиот потпис

Искусниот голман со докажан квалитет Андреја Ефремов од вчера веќе не е играч на кратовскиот прволигаш Силекс. Чуварот на мрежата по извонредната ланска сезона, во која беше неприкосновен на голот на Силекс, годинава бранеше во првите неколку кола, а потоа воопшто немаше минутажа.

Тој веќе има неколку понуди, а допрва ќе одлучува каде ќе продолжи. 27-годишниот голман покрај за Силекс на домашната сцена играше за Металург, Работнички и Ренова, а има интернационални настапи за португалски Фамаликао и бугарска Локомотив Софија.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска6010
mod_vvisit_counterВчера7535
mod_vvisit_counterОваа недела26136
mod_vvisit_counterМинатата недела45193
mod_vvisit_counterОвој месец51679
mod_vvisit_counterМинатиот месец182540
mod_vvisit_counterВкупно13035211
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.