gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


АНКЕТА ЗА НАЈДОБАР ТРЕНЕР: Жикица Тасевски втор зад Ќатип Османи од Шкендија

Како и секоја година и оваа „Македонски спорт“ спроведе анкета во која тренерите и капитените на прволигашите ги бираат најдобрите во есенскиот дел од сезоната 2017/18. Ќатип Османи со 74 поени е најдобриот кај тренерите, а втор според гласовите е тренерот на Силекс, Жикица Тасевски. Меѓу најдобрите играчи во есенкиот дел од првенството не се најде ниту еден играч на Силекс, и покрај извонредните резултати, што говори дека кратовци имаат силен колектив, без изразити поединци.

altПравилата на анкетата
Во анкетата можеа да гласаат само капитените и тренерите на сите наши прволигашки клубови. И тие може да гласаат само за играчите и тренерите од другите екипи, не и за себе, не и за своите играчи и тренери. Се гласа за тројца играчи и за тројца тренери, првиот добива пет, вториот три и третиот еден поен. Се гласа и за тренер и за играч, потоа се собираат поените и се добива победникот во двете конкуренции.

ТАБЕЛА - ТРЕНЕРИ
ЌАТИП ОСМАНИ (Шкендија) 74
ЖИКИЦА ТАСЕВСКИ (Силекс) 38
ПАНЧЕ СТОЈАНОВ (А. Пандев) 25
ЧЕДЕ ЈАНЕВСКИ (Вардар) 23
АРДИЈАН НУХИУ (Шкупи) 11
ГОРАН СТАНКОВСКИ (Работнички) 6
ВЛАТКО КОСТОВ (Ренова) 3

ТАБЕЛА - ИГРАЧИ
ФЕРХАН ХАСАНИ (Шкендија) 58
ХУАН ФЕЛИПЕ (Вардар) 36
БЕСАРТ ИБРАИМИ (Шкендија) 26
ЗОРАН БАЛДОВАЛИЕВ (А. Пандев) 6
КРИСТИЈАН СТОЈКОСКИ (Шкупи) 6
БОБАН НИКОЛОВ (Вардар) 6
МАРЈАН РАДЕСКИ (Шкендија) 5
ЉУПЧО ДОРИЕВ (А. Пандев) 5
ДАРКО ВЕЛКОВСКИ (Вардар) 5
КИРЕ МАРКОСКИ (Работнички) 5
ВИСАР МУСЛИУ (Вардар) 5
ЈАНИ АТАНАСОВ (А. Пандев) 4
БЛАГОЈА ТОДОРОВСКИ (Шкендија) 3
ТИГРАН БАРСЕГЈАН (Вардар) 3
БЕСИР ДЕМИРИ (Вардар) 2
ФИЛИП ДУРАНСКИ (Работнички) 1
ВАЛМИР НАФИУ (Ренова) 1
АРЃЕНТ ГАФУРИ (Ренова) 1
ЛУКАС ГОИЈАНО (Пелистер) 1
ЈОВАН ПОПЗЛАТАНОВ (Пелистер) 1

 

ФК СИЛЕКС - Кратово
МАРЈАН МИЦКОВ (капитен)

ИГРАЧИ:
1. ЉУПЧО ДОРИЕВ (А. Пандев) 5
2. БЛАГОЈА ТОДОРОВСКИ (Шкендија) 3
3. ФИЛИП ДУРАНСКИ (Работнички) 1
ТРЕНЕРИ:
1. ПАНЧЕ СТОЈАНОВ (А. Пандев) 5
2. ГОРАН СТАНКОВСКИ (Работнички) 3
3. АРДИЈАН НУХИУ (Шкупи) 1

ЖИКИЦА ТАСЕВСКИ (тренер)
ИГРАЧИ:
1. ФЕРХАН ХАСАНИ (Шкендија) 5
2. ХУАН ФЕЛИПЕ (Вардар) 3
3. БЕСАРТ ИБРАИМИ (Шкендија)
ТРЕНЕРИ:
1. ЌАТИП ОСМАНИ (Шкендија) 5
2. ЧЕДЕ ЈАНЕВСКИ (Вардар) 3
3. ПАНЧЕ СТОЈАНОВ (А. Пандев)

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска881
mod_vvisit_counterВчера3130
mod_vvisit_counterОваа недела22689
mod_vvisit_counterМинатата недела19705
mod_vvisit_counterОвој месец62235
mod_vvisit_counterМинатиот месец80698
mod_vvisit_counterВкупно10338843
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.