gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Борец сака експресно во елитата, ги ангажира Танушев и Пановски од Силекс

Велешки Борец, како што тргнале работите, веќе следната година ќе го гледаме во елитното друштво. Довчерашниот третолигаш, на големо изненадување на фудбалската јавност, неодамна ги ангажираше фудбалерите на Силекс, Ѓорѓи Танушев и Александар Пановски. Чаршијата зборува дека касата на Борец е полна до врв и не е чудо што прволигашки играчи со реноме одлучуваат да играат на второлигашките ораници.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3684
mod_vvisit_counterВчера9589
mod_vvisit_counterОваа недела26452
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец93038
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9232478
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.