gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Братскиот тандем Иванови го засилува Силекс

altБраќата Димитар (22) и Благојче (18) Иванови ќе бидат првите летни засилувања во редовите на прволигашот Силекс. Димитар е напаѓач кој доаѓа од Еуромилк, а играл и за Металург, Љубанци, Тетекс и Вардар. Помладиот Благојче е голман, кој целата своја кариера ја мина во младинските школи на Металург. Тој е член и на репрезентацијата до 19 години.
- Ја прифатив понудата на Силекс без размислување. Се работи за квалитетен тим, за клуб со традиција. Пресреќен сум, се надевам дека ќе напредувам во фудбалската кариера преку дресот на Силекс - вели Благојче Иванов.Фотографија на Вардар - фото галерија.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3580
mod_vvisit_counterВчера6333
mod_vvisit_counterОваа недела9913
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец76499
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9215939
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.