gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Да им позавиди и Рикардињо! Футсал акција од учебниците во Кратово! (ВИДЕО)

altМакедонскиот футсал не е најпопуларниот спорт во земјава, но затоа во Кратово трибините речиси секогаш се полни кога игра нивниот миленик. А има и зошто, бидејќи во редовите на КМФ Кратово има мајстори на футсал-играта кои знаат да направат магична акција и да ја кренат публиката на нозе. Тоа најдобро на своја кожа го почувствуваа од КМФ Шкупи, чии играчи во еден момент не знаеја каде е топката, а филигранската акција со „летечки“ погодок ја заврши Драган Стефанов - Драшко.

 

Фотографија на Кмф Кратово.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска872
mod_vvisit_counterВчера3130
mod_vvisit_counterОваа недела22680
mod_vvisit_counterМинатата недела19705
mod_vvisit_counterОвој месец62226
mod_vvisit_counterМинатиот месец80698
mod_vvisit_counterВкупно10338834
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.