gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Дајана Јовановска се сели од Данубиус на далечниот Исланд

Македонската ракометна репрезентативка Дајана Јовановска во новата сезона ќе има и нов клуб. 25-годишната кратовка Јовановска настапува на левата бековска позиција, а минатата година ја мина во романски Данубиус, но откако двете страни не се договорија за нова соработка, таа мораше да бара нова средина.

Македонката ќе продолжи во Исланд, каде ќе го носи дресот на Копавогс. Сезоната на Исланд стартува во септември, па така, Јовановска ќе има доволно време да се подготви со новиот клуб.

Репрезентативката претходно настапуваше и за ЖРК Металург, со кој беше дел од Купот на победниците на Куповите, како и ЕХФ-Купот.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1472
mod_vvisit_counterВчера5401
mod_vvisit_counterОваа недела11712
mod_vvisit_counterМинатата недела33770
mod_vvisit_counterОвој месец66305
mod_vvisit_counterМинатиот месец116442
mod_vvisit_counterВкупно10095195
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.