gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Далибор Трајчев бележи големи успеси со пионерите на Еуроспорт Куманово

Фотографија на Dalibor Trajcev.
ФК Куманово Еуроспорт оваа сезона освои две титули во пионерска и помлада пионерска конкуренција, генерации 2001 и 2002.
Екипата ја води Далибор Трајчев од Кратово, лиценциран тренер со УЕФА А лиценца.
Со освоените титули во регионалната лига екипата се стекна со право да настапува во Втората лига и од наредната сезона ке се натпреварува со 4 генерации, односно ке формира и кадети и младинци.
Фотографија на Aleksandar Manevski.


Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1704
mod_vvisit_counterВчера4962
mod_vvisit_counterОваа недела23265
mod_vvisit_counterМинатата недела33770
mod_vvisit_counterОвој месец77858
mod_vvisit_counterМинатиот месец116442
mod_vvisit_counterВкупно10106748
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.