gogo

A+ R A-


ДАРКО АЛЕКСОВСКИ - ПЕЛЕ - најдобар играч на Силекс од „сенка“

Нема успеси во фудбалот без долга и квалитетна клупа. Тоа добро го знаат сите, а го знаеја и тренерите на Силекс, Тасевски и Симов. Можеби Силекс во есенската сезона немаше долга и квалитетна клупа, но затоа речиси секогаш прв избор на тренерите беше штипјанецот ДАРКО АЛЕКСОВСКИ - ПЕЛЕ. За волја на вистината, Пеле на неколку меча беше и стартер, но сепак, најчесто влегуваше како прва замена, играјќи повеќе од солидни триесеттина минути. За него сите велат дека игра фудбал со срце, без многу размислување. А зошто и би размислувал еден играч како него што поседува топ во ногата. Знаеше Пеле често да распали од дваесеттина и повеќе метри, постигнувајќи евроголови на мечевите од националниот Куп. Неколку пати немаше и среќа, погодувајќи ја рамката на голот. Двапати се запиша во листата на стрелци, против Ренова и Македонија ЃП. Стрелаше и во купот против Братство Влазними. Пропушти само два меча, против Вардар и Работнички, останувајќи на клупата.
Знаејќи ги квалитетите на Алексовски, очекуваме на пролет да добие поголема шанса, поголема слобода во играта и многу голови.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2906
mod_vvisit_counterВчера2414
mod_vvisit_counterОваа недела14445
mod_vvisit_counterМинатата недела24008
mod_vvisit_counterОвој месец75487
mod_vvisit_counterМинатиот месец93069
mod_vvisit_counterВкупно11067745
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.