gogo

A+ R A-


Дарко Додев: Одиме да го изненадиме Вардар!

Некогаш беше дерби! Според бројот на освоени титули, но и меѓусебното ривалство, Вардар - Силекс секогаш бил и ќе биде дерби меч. Според изгледот на табелата, денеска во Маџари ќе се игра еден обичен прволигашки меч, могу значаен за Силекс поради важноста на бодовите, а далеку порелаксирачки за Вардар, кој речиси ја обезбдени евровизата.
-Денес гостуваме на противник кој е во силен налет и игра во одлична форма во последно време. Ние играме променливо, на некои мечеви немавме и среќа. Денес бодовите ни се многу потребни, ќе сториме се за да се вратиме назад со полн плен. Со други зборови, одиме да го изненадиме Вардар - ни рече Дарко Додев, од кого се очекува да ја пробива домашната одбрана и да создава опасни ситуации пред голот на Гачевски.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска573
mod_vvisit_counterВчера6459
mod_vvisit_counterОваа недела7032
mod_vvisit_counterМинатата недела45193
mod_vvisit_counterОвој месец32575
mod_vvisit_counterМинатиот месец182540
mod_vvisit_counterВкупно13016107
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.