gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Денес играат Силекс и Победа, дуел на две „ранети“ екипи

Силекс денес ја пречекува прилепска Победа (15.30) во рамки на седмото прволигашко коло, во меч кој е од огромно значење за двата тима. Кратовци по четирите едноподруго порази немаат право на грешка, тоа добро го знае и тренерот Жикица Тасевски, но и фудбалерите на теренот. Од друга страна, доаѓа уште една „ранета“ екипа, која пред 3-4 дена остана без тренерот Зоран Штерјовски и денес ќе ја предводи нов тренер од Црна Гора.
-Свесни сме за значењето на мечот, свесни колку ни се потребни денешните три бода за враќање на атмосферата и на победничките патеки. Ќе сториме се за таа толку посакувана победа, а јас ќе се потрудам да ја сочувам мрежата недопрена - ни рече голманот Милан Митровиќ.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3160
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7774
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71368
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359785
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.