gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Десниќ и Гроздановски нови аквизиции во прволигашот Силекс

Христијан Гроздановски (25) е најново име во редовите на Силекс. Кратовци по куси преговори го договорија досегашниот стопер на второлигашот Гостивар, кој претходно има играно и за Царев Двор и за Новаци. Кратовци потпишаа и со Дарио Десниќ, играч за врска од новиот второлигаш Скопје.

Со Гроздановски раководството на Силекс и натаму е максимално ангажирано во овој летен преоден рок кој официјално започнува утре. Досега Силекс ги официјализира Филип Миленковски, Емануел Мбела, Спасоје Стефановиќ, Стефан Коцев.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3490
mod_vvisit_counterВчера2156
mod_vvisit_counterОваа недела5646
mod_vvisit_counterМинатата недела22262
mod_vvisit_counterОвој месец57321
mod_vvisit_counterМинатиот месец216601
mod_vvisit_counterВкупно9969769
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.