gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Екс-играчи на Силекс викендов ги искинаа второлигашките мрежи

alt

Поранешни фудбалери на Силекс ги испокинаа противничките мрежи на второлигашките мечеви одиграни изминатиот викенд. Дури седуммина стрелаа прецизно, носејќи бодови за своите тимови. Антонио Каланоски погоди за Борец, Мартин Петров за Плачковица, Ѓорѓи Џонов за Беласица, Кристијан Костовски за Македонија ЃП, Дејан Лескароски за Лабуништа, Благојче Главевски за Струга Трим Лум и Бобан Мариќ за Гостивар.
Покрај овие стрелци, во второлигашките клубови настапуваат и други екс-играчи на Силекс како Џангаровски, Јонузи, Симјановски, Ѓорески, Коњарски, altКлечкароски, Џалески, Миленов, Ников, Мојсов, Багашовски, Аксентиев, Натков, Лиманов, Пановски, Танушев, Ацевски, Темелков и други. Ако се соберат имињата на сите играчи, Силекс би можел да склопи две-три второлигашки екипи со квалитет да се борат за елитата.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3184
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7798
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71392
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359809
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.