gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Екс-играчот на Силекс, Игор Филиповиќ, потпиша мега-договор со шеиците од Кувајт

altПоранешниот столб во одбраната на Силекс, Игор Јоске Филиповиќ, кариерата ја продолжува на Исток, во пребогатиот Кувајт. По кусата епизода во Металац од Горњи Милановац, Филиповиќ деновиве го засили кувајтскиот суперлигаш Ал Шабаб. Филиповиќ потпиша мегадоговор со услови какви повеќето македонски фудбалери може да сонуваат. Останува да им се оддолжи на шеиците за укажаната доверба со добри игри кои ќе го спасат Ал Шабаб од селење во понизок ранг.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска893
mod_vvisit_counterВчера1993
mod_vvisit_counterОваа недела18407
mod_vvisit_counterМинатата недела28117
mod_vvisit_counterОвој месец80993
mod_vvisit_counterМинатиот месец113854
mod_vvisit_counterВкупно10782124
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.