gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Емануел Мбела посакува триумф против својот поранешен клуб Шкупи

altВикендов почнува новото фудбалско првенство, а на стартот две фудбалски дербиња. Утре шампионот Шкендија го пречекува Вардар, а во недела (17 час), се игра малото дерби во Кратово меѓу Силекс и Шкупи. Чаирчани се големи должници на кратовци, токму тие во последното коло им го одзедоа четвртото место во минатото првенство и излегоа на мегдан на шкотскиот гигант Глазгов Ренџерс. Сега во Кратово се кројат планови за одмазда, а еден од оние од кои се очекува да „експлодира“ е напаѓачот Емануел Мбела, кој во минатото го носеше дресот на Шкупи.
-Ќе биде тежок меч, не очекува голема битка на теренот за бодовите. Од мене се очекуваат голови, но за мене најважно е да победиме, а во втор план е дали јас или некој друг ќе биде стрелец. Сепак, со посебна инспирација ќе настапам против мојот поранешен клуб - вели Французинот во дресот на Силекс.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска895
mod_vvisit_counterВчера3130
mod_vvisit_counterОваа недела22703
mod_vvisit_counterМинатата недела19705
mod_vvisit_counterОвој месец62249
mod_vvisit_counterМинатиот месец80698
mod_vvisit_counterВкупно10338857
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.