gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Еврогол на Дејан Благојевиќ за минимален триумф на Силекс над Саса

altВо вториот контролен меч фудбалерите на Силекс минимално го поразија новиот второлигаш Саса со 1-0. Во меч во кој настапија речиси различни постави во првиот и вотриот дел, кратовци беа далеку подобар противник и со голот-првенец на новото засилување Дејан Благојевиќ стигнаа до триумф. Токму Благојевиќ беше еден од ретките што одигра 90 минути и со сигурност ќе биде големо засилување за тимот на Силекс. Во него кратовци би можеле да добијат убоит изведувач на слободните удари, особено по неговиот проектил од 25 метри, откосо, кога ја искина мрежата на гостинскиот гол.
Одлична игра прикажа и младиот Ненад Нешовски, кој беше константна опасност по голот на гостите и неколку пати успеа да направи дар-мар по десната крилна страна. Солиден настап имаше и бразилецот Антонио Оливеира - Тони, кој ги одигра првите 45 минути, а одлично се снајде на средината од теренот, како поддршка на шпицот.

alt

alt

 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3623
mod_vvisit_counterВчера6333
mod_vvisit_counterОваа недела9956
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец76542
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9215982
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.