gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Филип Тимов: Погодок против шампионот Вардар има посебно значење

altСилекс нема изразити класични напаѓачи, па во една таква ситуација мора да се потпира на голгетерските квалитети на полушпицовите и крилата. Еден таков во редовите на Силекс е струмичанецот Филип Тимов, од кого се очекува многу на денешниот меч со првакот Вардар. Скопјани на последните четири меча (три во првенството и еден во ЛЕ) примија неверојатни 12 погодоци, или во просек три по меч. Тоа е добрата вест за напаѓачите на Силекс, очигледно е дека одбраната на Вардар е раштимана и шуплива како „швајцарско сирење“. Тоа добро го знае и Филип Тимов, од кого се очекува погодок против шампионот.
-Против фаворит како што е Вардар, други избор немаме, освен да одиграме храбро, „машки“ и да изгинеме на теренот. Ние се подготвувавме за овој меч, ваквите мечеви се чекаат со душа. Посебно за нас напаѓачите мечевите против шампионот се вистинска инспирација. Гол против Вардар не е обичен гол, туку има посебно значење. Ќе се потрудам максимално мотивиран да влеам во мечот и да го надмудрам голманот Гачевски - вели полушпицот Филип Тимов, кој во претходнотот коло го постигна победничкиот гол во Битола.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1997
mod_vvisit_counterВчера3684
mod_vvisit_counterОваа недела5681
mod_vvisit_counterМинатата недела23946
mod_vvisit_counterОвој месец64706
mod_vvisit_counterМинатиот месец167020
mod_vvisit_counterВкупно10260616
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.