gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Филип Тимов се надева на чудо од гостувањето кај Шкендија

Фудбалерите на Силекс во најлош можен момент гостуваат на неприкосновената Шкендија, во момент кага на неосвоивата тврдина во Тетово треба да се вадат за трите едноподруго порази во првенството. Надежи има, бело знаме нема да кренат предвреме, ама свесни се за тешката задача што ги чека.
alt-Нема предавање, одиме да се надигруваме и ако се укаже шанса, да чепнеме барем бод и да ја прекинеме црната серија. Заплашува формата на Шкендија и шесте гола на гости со Работнички, но од друга страна, покажаа дека се ранливи во ремито со Победа на свој терен. Треба да покажеме компактна игра, нешто подобра реализација во нападот и нема да биде чудо да изненадиме во Тетово - вели еден од најдобрите поединци во составот на Силекс, Филип Тимов, кој засега има два погодоци на своето конто.
Судија на мечот ќе биде младиот Игор Стојчевски.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3229
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7843
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71437
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359854
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.