gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Филиповски со „а ла Барди“ слободен удар донесе златни бодови за Силекс (ВИДЕО)

Гол...

1-0 52’ Кристијан Филиповски упати не многу силен, но прецизен удар од слободен удар од работ на шеснаесетникот, по кој Талески остана закован во место, а топката заврши во горниот десен агол.
Жикица Тасевски

Бевме под голем притисок мечот да го добиеме по секоја цена, во што на крајот и успеавме. Мислам дека падот и кризата заврши, а овој меч ќе ни биде мотив во следните мечеви да освоиме што повеќе бодови, истакна стратегот на кратовци.
Дарко Вршкоски

Динамичен натпревар без многу шанси, кој се сведе на трка и борбеност. Нормално, не сум задоволен од резултатот, а имам и некои забелешки на судењето. Честитки за фудбалерите на Силекс за триумфот и трите бода, изјави помошник-тренерот на Победа.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3154
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7768
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71362
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359779
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.