gogo

A+ R A-


Георгиев и Миленковски пред заминување, опции Радник Сурдулица и Брегалница

Еден од најдобрите ифрачи во редовите на Силекс, штипјанецот Боби Георгиев е пред потпис со српскиот суперлигаш Радник Сурдулица. Преговорите се во тек, а веројатноста да се прсели кај северниот сосед е голема. Кратовци ќе останат и без бекот Филип Миленковски, кој е пред потпис со второлигашот Брегалница.

Во меѓувреме, и дарко Алексовски - Пеле си замина од Силекс, но не е позната неговата следна дестинација.

 

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2233
mod_vvisit_counterВчера3757
mod_vvisit_counterОваа недела2233
mod_vvisit_counterМинатата недела26603
mod_vvisit_counterОвој месец60097
mod_vvisit_counterМинатиот месец103852
mod_vvisit_counterВкупно11737243
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.