gogo

A+ R A-


Голманот Трајковски и напаѓачот Костовски се вратија во Силекс

По кус престој надвор од редовите на Силекс, голманот Горан Трајковски и напаѓачот Кристијан Костовски повторно ќе го облечат дресот на кратовскиот прволигаш. Трајковски една сезона беше дел од тимот на Плачковица, каде бриљираше на голот и како созреан голман ќе биде силна конкуренција на досега неприкосновениот Андреј Ефремов. како што стојат работите, Стефан Истатов летово ќе си замине во нова фудбалска средина.
За Кристијан Костовски не треба многу да се трошат зборови. Тој по престојот во Македонија ЃП, се враќа повторно во Силекс, а очекувањата се да биде силна конкуренцијата на крилните позиции во тимот од Кратово.

alt
alt

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2470
mod_vvisit_counterВчера3757
mod_vvisit_counterОваа недела2470
mod_vvisit_counterМинатата недела26603
mod_vvisit_counterОвој месец60334
mod_vvisit_counterМинатиот месец103852
mod_vvisit_counterВкупно11737480
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.