gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Горан Арсовски - КМФ Цико Стојаково 5-4

Фотографија на Goran Arsovski.Футсал  играчот Горан Арсовски игра како препороден во дресот на КМФ Астибо, а за тоа говорат статистичките податоци од мечевите во првата лига. На гостувањето на неговиот тим кај Цико Стојаково, Астибо победи со 7-4 а Горан Арсовски сам постигна 5 погодоци, или повеќе од целиот тим на Цико. За него одлична поддршка е Никола Јовановски, кој исто така ќе биде големо засилување за Астибо.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.