gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Горан Арсовски - КМФ Цико Стојаково 5-4

Фотографија на Goran Arsovski.Футсал  играчот Горан Арсовски игра како препороден во дресот на КМФ Астибо, а за тоа говорат статистичките податоци од мечевите во првата лига. На гостувањето на неговиот тим кај Цико Стојаково, Астибо победи со 7-4 а Горан Арсовски сам постигна 5 погодоци, или повеќе од целиот тим на Цико. За него одлична поддршка е Никола Јовановски, кој исто така ќе биде големо засилување за Астибо.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска293
mod_vvisit_counterВчера2023
mod_vvisit_counterОваа недела2316
mod_vvisit_counterМинатата недела23946
mod_vvisit_counterОвој месец61341
mod_vvisit_counterМинатиот месец167020
mod_vvisit_counterВкупно10257251
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.