gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Гуцев: На Чаир одиме по продолжување на позитивната серија од седум меча без пораз

altВерувале или не, фудбалерите на Силекс се навлезени во извонредна серија од дури седум меча без пораз во првенството. Три победи и четири нерешени средби имаат кратовци, а последниот пораз го доживеаја од Шкендија пред месец и половина во Тетово. Од тогаш кратовци мелат се пред себе, но денес (13.30 ч.) ќе бидат на големо искушение, гостуваат кај незгодниот домаќин Шкупи.
-Нема згодни и незгодни противници, и Вардар беше незгоден, па за малку ќе го добиевме во минататот коло. Ние на Чаир одиме по продолжување на позитивната серија од седум меча без пораз. Од меч во меч играме се подобро, и токму затоа верувам во позитивен исход од денешниот меч.  Е сега, гостуваме на Чаир, на жеок терен со најдобри навивачи, на тим со солиден квалитет, но ние одиме да ги исполниме нашите замисли и од тоа бегање нема  - вели Благој Гуцев, играчот кој дава голем придонес во играта на тимот и голем мотиватор на екипата.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3616
mod_vvisit_counterВчера6333
mod_vvisit_counterОваа недела9949
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец76535
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9215975
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.