gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Игор Недељковиќ го замени Хонг Конг со албанскиот Фљамуртари

alt

Кратко траеше авантурата на голгетерот Игор Недељковиќ на Далечнот Исток. По само неколку месеци поминати во Хонг Конг во дресот на Пегасус, Недеља се враќа повторно на Балканот, ама не во дресот на Силекс, туку во соседна Албанија. Тој се договори со челниците на прволигашот Фљамуртари во следниот период да го носи црвено-црниот дрес, и тоа под тренерската палка на Шпетим Дуро (екс тренер на Шкендија) и Јетон Беќири (од Ренова). Можеби по препорака токму на овие двајца тренери, кои на своја кожа ги имаат почувствувано голгетерските квалитети на српскиот интернационалец кога играше за Силекс), Недељковиќ замина во моментно третопласираниот клуб во Албанија, кој заостанува 9 бода зад лидерот Скендербег.
Токму нападот е рак-рана на тимот на Фљамуртари, кој има само еден пораз во 13 кола, но затоа има очаен напад кој постигнал само 13 погодоци. Дали Недељковиќ ќе ги реши проблемите на Дуро, ќе видиме во периодот кој следува.

Фотографија на Sasha Branezac.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1642
mod_vvisit_counterВчера3908
mod_vvisit_counterОваа недела18985
mod_vvisit_counterМинатата недела22262
mod_vvisit_counterОвој месец70660
mod_vvisit_counterМинатиот месец216601
mod_vvisit_counterВкупно9983108
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.