gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Игор Недељковиќ почна да ги решета мрежите и во Хонг Конг

altДовчерашниот напаѓач на Силекс, Игор Недељковиќ, полека влегува во форма и во првенството на Хонг Конг. На денешниот меч на неговиот Пегасус против ХК Ренџерс, Недеља погоди од пенал за водство од 1-0. Сепак, во продолжение на мечот гостите погодија трипати и ги однесоа трите бода.
Ова беше меч од петото коло, а Недељковиќ одигра три меча за својот тим, на кои постигна два погодоци.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска345
mod_vvisit_counterВчера2023
mod_vvisit_counterОваа недела2368
mod_vvisit_counterМинатата недела23946
mod_vvisit_counterОвој месец61393
mod_vvisit_counterМинатиот месец167020
mod_vvisit_counterВкупно10257303
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.