gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Извлечени двојките во Купот, Силекс тргнува против Могила Бимилк

alt
Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија денеска беа извлечени паровите од првото коло на Купот на Македонија. Во ова рунда од најмасовното натпреварување кај нас ќе се игра само еден натпревар. Прволигашите и најдобрите екипи од претходната сезона во ВМФЛ се во улога на носители и натпреварите ќе ги играат во гости. Титулата од минатата сезона ќе ја брани битолски Пелистер.

Двојки за 1.коло во Купот на Македонија:

Локомотива – Вардар 
ССК Нова – Академија Пандев 
Борец – Влазерими 
Кожув – Новаци 
Вардар Неготино – Еуромилк 
Беласица - Пелистер 
Плачковица – Победа 
Осогово – Брегалница Штип 
Могила Би-милк – Силекс
Струга Трим Љум – Македонија ЃП 
Охрид – Скопје Лихнидос 
Зајази – Шкупи 
Гостивар – Шкендија 
Тетекс – Хоризонт Турново 
Тиквеш - Ренова 
слободен: Работнички

Натпреварите од првото коло ќе се одиграат на 16 август, а финалето е предвидено за 9 мај 2018 година.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1655
mod_vvisit_counterВчера3908
mod_vvisit_counterОваа недела18998
mod_vvisit_counterМинатата недела22262
mod_vvisit_counterОвој месец70673
mod_vvisit_counterМинатиот месец216601
mod_vvisit_counterВкупно9983121
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.