gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Кикс на Александар Ставрев: Го „поцрвене“ Илијоски, па се предомисли (ВИДЕО)

Гледачите на фудбалското дерби Силекс - Шкупи кое вчера се дигра во Кратово беа сведоци на гафот на најдобриот македонски судија Александар Ставрев. Имено, во последните мигови од мечот, по еден прекршок што го направи Баже Илијоски врз играч на Силекс, Ставрев се стрча кон него и му покажа директен црвен картон. Во меѓувреме, го извади жолтиот картон и го запиша во него името на Илијоски, но не го крена високо за да се види дека ја променил одлуката, или дека можеби по грешка го доделил црвениот картон.
Како и да е, и големите судии со огромно интернационално искуство не се имуни на грешки.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3284
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7898
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71492
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359909
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.