gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


КМФ Кратово блеснаа во нова опрема спонзорирана од Ѕика и Дац

Иако последниве неколку години мака мачат да обезбедат стабилен спонзор, футсал клубот КМФ Кратово како за инат, и покрај хроничната беспарица бележи одлични резултати. Кратовци се на чекор од врвот, зад неприкосновените Велес и Шкупи, а со своите игри ги пленат навивачите на трибината во Кратово.
Како резултат на добрите игри и пожртвуваност за боите на клубот, деновиве стигне донација во висина од 70.000 денари од бизнисмените Саше Иванов - Ѕика и Роберт Крстевски - Дац. Веднаш беше набавена комплет нова опрема, тренерки, дресови, шортс и е што е потребно на еден фудбалер.
Во иднина посакуваме да се појават повеќе вакви спонзори и добротвори, а целта да биде освојување на титулата во првенството.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1703
mod_vvisit_counterВчера3908
mod_vvisit_counterОваа недела19046
mod_vvisit_counterМинатата недела22262
mod_vvisit_counterОвој месец70721
mod_vvisit_counterМинатиот месец216601
mod_vvisit_counterВкупно9983169
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.