gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


КМФ Кратово ќе преживее, Горан Арсовски прво засилување

Иако пред една десетина дена низ кратовската чаршија проструи кошата вест дека футсал клубот Кратово е пред згаснување подари финансиска беспарица, сепак, најновите информации велат дека клубот речиси сигурно ќе опстане и со сигурност ќе ја доигра пролетната полусезона. Информациите од клубот говорат дека кратовската иселеничка колонија во САД, сконцентрирана во Чикаго, ќе помогне финансиски во делот на спортската опрема, а неофицијално и локалната самоуправа во Кратово парично ќе го помогне клубот во месеците што следат.
Во меѓувреме, кратовци го добија првото големо засилување. Горан Арсовски, по кусата епизода во КМФ Астибо Штип, се враќа во матичниот клуб и напролет ќе го води Кратово на патот кон првите три позиции на табелата.

Фотографија на Ане Ивановска.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3810
mod_vvisit_counterВчера6333
mod_vvisit_counterОваа недела10143
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец76729
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9216169
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.