gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


КМФ Кратово - КМФ Мал Ајакс 4-3 (ВИДЕО)

Сите очекуваа да биде рутински меч во кој фаворитот КМФ Кратово без многу мака ќе слави победа, но излезе трилер меч во кој малку недостигаше КМФ Мал Ајакс да си замине со бод од ова тешко гостување. По голема борба, домаќините славеа со 4-3, откако гостите водеа на полувреме со 0-1. Во вториот дел кратовци се разиграа, и преку головите на Бобан Начковски, Валентино Михајлов, Никола Илиевски и Влатко Илиевски стигнаа до големи три бода. Со овој триумф Кратово останува во битка за четвртото место со Железарец и Астибо.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3812
mod_vvisit_counterВчера6333
mod_vvisit_counterОваа недела10145
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец76731
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9216171
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.