gogo

Oki kom baner

A+ R A-


КМФ Кратово - КМФ Мал Ајакс 6-3 (ВИДЕО)

Фотографија на Аберџија / Aberdzija news portal.КМФ Кратово сезоната ја заврши со 13 победи на домашен терен, без ниту еден кикс и со завршна победа над Мал Ајакс од 6-3.
Гол разлика на домашен терен:
Постигнато: 89 голови
Примено: 36 голови
По крајот на сезоната листата на стрелци:
Boban Nackovski 35
Dragan Stefanov  35
Никола Јовановски  30
Goran Arsovski  28
Дарко Мирков  15
Валентино Михајловски  13
David Velkovski-x11
Aleksandar Stojanovski-x5
Valentino Mihajlov-x4
David Filipov-x4


Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija logo 7

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3843
mod_vvisit_counterВчера3342
mod_vvisit_counterОваа недела20275
mod_vvisit_counterМинатата недела37197
mod_vvisit_counterОвој месец130036
mod_vvisit_counterМинатиот месец313655
mod_vvisit_counterВкупно8554254
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.