gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Коцев: Одиме по бодови во Тетово и продолжување на победничката серија

Штипјанецот Стефан Коцев е еден од оние играчи кои, откако добија шанса кај новиот тренерски тандем Митевски - Симов, на најдобар начин ја искористија и донесоа нов дополнителен квалитет во играта на Силекс. Од него се очекува многу и во иднина, а посебно денес (13.30 ч.), кога забревтаниот Силекс гостува на Ренова, а во исто време треба да се запре убоитиот напаѓач Влатко Стојановски, од кого доаѓа најголемата опасност.
-Ренова е квалитетен тим, во тоа никој не се сомнева. Но, кај нас, во нашите редови, се чувствува една позитивна победничка атмосфера, една глад за победи. Ние одиме во Тетово да се надигруваме, а тоа значи по трите бода, а нема да бидеме разочарани ако се вратиме и со бод. Верувам во квалитетот на Силекс, потребна е една победничка серија од неколку меча и еве не пак во горниот дел од табелата, таму кај што реално и припаѓаме - истакна десниот бек на кратовци, брзоногиот Стефан Коцев.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска18
mod_vvisit_counterВчера3192
mod_vvisit_counterОваа недела6160
mod_vvisit_counterМинатата недела21867
mod_vvisit_counterОвој месец58284
mod_vvisit_counterМинатиот месец99012
mod_vvisit_counterВкупно10858427
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.