gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Кратовци го сменија Захариевски, на ред е в недела да го сменат и Чеде Јаневски

http://www.24fudbal.com.mk/images/uploads/2017-08/ouv89-vardar-press-2.jpgПо изненадувачката победа на Силекс над Пелистер, и тоа на гостински терен, падна тренерот на битолчани Срѓан Захариевски. Младиот тренер заминува со скор од три победи, три нерешени средби и шест порази. Со 12 освоени бода, полош старт во првенството од Пелистер има само Скопје.
Кратовци коментираат дека сега на ред за оставка или отказ е тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски. И овојпат, кратовци ќе му ја кројат судбината на Четка, кој има два пораза по ред во првенството и три порази во ЛЕ, па нов пораз во Кратово сигурно ќе значи смена на тренерската позиција.http://kanal5.com.mk/uploads/7-477-.jpg

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска4
mod_vvisit_counterВчера354
mod_vvisit_counterОваа недела2381
mod_vvisit_counterМинатата недела23946
mod_vvisit_counterОвој месец61406
mod_vvisit_counterМинатиот месец167020
mod_vvisit_counterВкупно10257316
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.