gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Кратовци сакаа да играат, но судијата Бартон и „пелистерци“ рекоа НЕ

Џабе скапи подготовки во Анталија, џабе добра тактичка подготовка за мечот со Пелистер, кога временските услови по втор пат за десет дена ги одложија мечевите на Силекс во домашниот шампионат. Додуша, не само снегот, кој и онака не беше во дебелина поголема од еден сантиметар, туку и судијата Јосип Бартон беше виновникот што овој меч не започна. Иако кратовци инсистираа мечот да се одигра, гостинските фудбалери и официјалните лица на мечот пресекоа дека овој меч ќе се игра во нов термин.

alt
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3266
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7880
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71474
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359891
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.