gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Кратовската колонија во Чикаго испрати донација за КМФ Кратово

Кратовската гордост, КМФ Кратово, беше на раб од згаснување, но веројатно ќе ја истуркаа сезоната и ќе запливаа во помирни води. Благодарение на донацијата на нашинците кои живеат во Чикаго, а не се малку на број, клубот ќе ја започне пролетната полусезона со финансиска инјекција која Трајче Стојановски ја донесе од Чикаго во висина од 35.000 денари.
Од клубот изразија голема благодарност до кратовските иселеници во Чикаго, напомнувајќи дека ова не е прва донација од преку барата.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска977
mod_vvisit_counterВчера1993
mod_vvisit_counterОваа недела18491
mod_vvisit_counterМинатата недела28117
mod_vvisit_counterОвој месец81077
mod_vvisit_counterМинатиот месец113854
mod_vvisit_counterВкупно10782208
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.