gogo

A+ R A-


Кратовската колонија во Чикаго испрати донација за КМФ Кратово

Кратовската гордост, КМФ Кратово, беше на раб од згаснување, но веројатно ќе ја истуркаа сезоната и ќе запливаа во помирни води. Благодарение на донацијата на нашинците кои живеат во Чикаго, а не се малку на број, клубот ќе ја започне пролетната полусезона со финансиска инјекција која Трајче Стојановски ја донесе од Чикаго во висина од 35.000 денари.
Од клубот изразија голема благодарност до кратовските иселеници во Чикаго, напомнувајќи дека ова не е прва донација од преку барата.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.