gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Кризата продолжува, Митровиќ одбрани пенал и го расплака Скопје

altСилекс во Кичево, на неутрален терен, одигра само 1-1 со фенерџијата Скопје и не успеа да побегне на своите ривали во битката за третата позиција. Кратовци поведоа рано, уште во 16-тата минута со голот на Глигор Глигоров, но во вториот дел израмни Филип Петковски. Скопјани за малку ќе стaсаа и до трите бода, откако во финишот Филип Глигоров направи непотребен пенал. Сепак, на сцената стапи расположениот голман Милан Митровиќ и со одлична интервенција го одбрани ударот на Петковски.

РЕЗУЛТАТИ 28.КОЛО
Вардар - Шкендија 2-3 (Колевски 43', Блажевски 47'; Ибраими 6', 51', Муслиу 59')
А. Пандев - Шкупи 1-2 (
Пелистер - Победа 1-1
Скопје - Силекс 1-1
Ренова - Работнички 1-1

ТАБЕЛА
1. Шкендија 72
2. Вардар 49
3. Силекс 42
4. Работнички 35
5. Ренова 34
6. Шкупи 33
7. А. Пандев 32
8. Победа 26
9. Пелистер 25
10. Скопје 25

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска741
mod_vvisit_counterВчера2768
mod_vvisit_counterОваа недела3509
mod_vvisit_counterМинатата недела24024
mod_vvisit_counterОвој месец67079
mod_vvisit_counterМинатиот месец80698
mod_vvisit_counterВкупно10343687
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.