gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


КУП: Силекс без милост за Могила, Бујчевски и Тимов голгетерски расположени

Силекс немаше проблеми во Куп натпреварот одигран во Новаци и славеше против Би-Милк Могила со 0-6 (0-2). По два гола за прволигашот постигнаа Антонио Бујчевски и Филип Тимов, а погодија и Бобан Георгиев и Дејан Благојевиќ.

KУП НА МАКЕДОНИЈА – 1/16-ФИНАЛЕ

Беласица – ПЕЛИСТЕР 1-3

СТРУГА ТРИМ ЛУМ – Македонија ЃП 1-0

БОРЕЦ – Велазерими 3-0

Могила – СИЛЕКС 0-6

Осогово – БРЕГАЛНИЦА 1-2

Плачковица – ПОБЕДА 0-4

ССК Нова – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 0-6

ТЕТЕКС – Хоризонт Т. 2-1

Зајази – ШКУПИ 2-4

Тиквеш – РЕНОВА 0-1

Вардар Неготино – ЕУРОМИЛК ГЛ 3-5

  • РАБОТНИЧКИ И СКОПЈЕ ДИРЕКТНО СЕ ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО
  • Вардар и Шкендија, поради европските обврски, своите натпревари ќе ги играат на 30. август.
  • alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска275
mod_vvisit_counterВчера4096
mod_vvisit_counterОваа недела58606
mod_vvisit_counterМинатата недела42452
mod_vvisit_counterОвој месец144650
mod_vvisit_counterМинатиот месец124280
mod_vvisit_counterВкупно9840497
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.