gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Марко Рајковиќ со сефте-гол во дресот на Силекс за реми со Струга

Фотографија на Стадион Фк Силекс.

Во вториот контролен меч зимава, фудбалерите на Силекс одиграа реми 1-1 против лидерот во Втората лига – Запад, екипата на Струга Трим Лум. Силекс го одигра вториот меч на подготовките во Охрид, откако пред два дена ја совлада Корча со 4-0. Стрелец на единствениот гол за триумф на кратовци беше Марко Рајковиќ. Струга израмни со голот на Кочовски.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1148
mod_vvisit_counterВчера1993
mod_vvisit_counterОваа недела18662
mod_vvisit_counterМинатата недела28117
mod_vvisit_counterОвој месец81248
mod_vvisit_counterМинатиот месец113854
mod_vvisit_counterВкупно10782379
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.