gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


„Машинката“ Благој Гуцев се сели од Силекс во косовска Трепча

Фотографија на Gucev Blagoj.Откако му истече договорот со кратовски Силекс, струмичанецот Благој Гуцев реши да побара нов предизвик. Овој пат „машинката“ од Струмица реши тоа да биде интернационален трансфер, во косовскиот прволигаш Трепча од Митровица.
-Имам примамливи понуди од Грција и Ренова, но понудата на Трепча беше финансиски најисплатлива, па се решив да продолжам во Косово. Потпишав договор на една година, па се надевам дека ова ќе биде во фунција на мој напредок на фудбалски план - вели Благој Гуцев.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3151
mod_vvisit_counterВчера3106
mod_vvisit_counterОваа недела18881
mod_vvisit_counterМинатата недела21497
mod_vvisit_counterОвој месец54116
mod_vvisit_counterМинатиот месец95959
mod_vvisit_counterВкупно10426683
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.