gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Мбела, Миленковски, Коцев и Стефановиќ во Силекс, Ф.Глигоров и Бујчевски си заминаа

Сезоната на трансфери во редовите на провилгашот Силекс е во полн ек. Напаѓачот Емануел Мбела, кој лани настапуваше за Шкупи, бековите Стефан Коцев (Брегалница и Лирија Гњилане) и Филип Миленковски (Пелистер), како и голманот Спасоје Стефановиќ (Скопје), се новите засилувања на кратовци, а во спротивна насока тргна бекот Филип Глигоров, кој денес потпиша за Дунареи Калараси (Романија). Претходно си заминаа Столе Стојчевски (А.Пандев), голманите Милан Митровиќ и Горан Трајковски, напаѓачот Бујчевски, како и бекот Ангелче Тимовски.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3174
mod_vvisit_counterВчера2950
mod_vvisit_counterОваа недела6124
mod_vvisit_counterМинатата недела21867
mod_vvisit_counterОвој месец58248
mod_vvisit_counterМинатиот месец99012
mod_vvisit_counterВкупно10858391
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.