gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Милосављевиќ и Ристовски за уште посилен Силекс

altКратовски Силекс го засили средниот ред за следната сезона со српскиот интернационалец Стефан Милосављевиќ, а ново засилување за кратовскиот тим е десниот бек Филип Ристовски, кој се враќа во македонскиот фудбал по епизодата во Јавор Ивањица.

25-годишниот Милосављевиќ потпиша двегодишен договор со Силекс, а доаѓа од српскиот прволигаш Младост Лучани. Претходно во својата кариера има настапи и за Слога Краљево.

Претходно, како засилување за дефанзивата се договорени Христијан Гроздановски од Гостивар, како и Филип Миленковски и Стефан Коцев. Нови имиња се и Србите Срѓан Драшковиќ и голманот Спасоје Стефановиќ, францускиот интернационалец Емануел Мбела, Петар Љамчевски од Пелистер и офанзивецот Дарио Десниќ.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1120
mod_vvisit_counterВчера1993
mod_vvisit_counterОваа недела18634
mod_vvisit_counterМинатата недела28117
mod_vvisit_counterОвој месец81220
mod_vvisit_counterМинатиот месец113854
mod_vvisit_counterВкупно10782351
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.