gogo

A+ R A-


Моцо ослободен од обврските, тројката Симов - Иванов - Динев продолжува да го води ФК Силекс

Поради здравствените проблеми со кои извесен период се соочува Момчило Митевски, раководството на Силекс денес одлучи да го ослободи од тренерските обврски. Иако заминувањето на Моцо се случува во најлошо можно време, кога Силекс грчевито се бори за опстанок во лигата, кратовци ќе мора да го надминат шокот и да продолжат со досегашните помошници, Горан Симов - Драган Ивановски - Новица Динев.
Митевски изрази благодарност до раководството на Силекс што му излезе во пресрет, а тој и во иднина секогаш кога ќе биде во можност, максимално ќе помага на клубот во кој оствари солидна и играчка и тренерска кариера.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1789
mod_vvisit_counterВчера3904
mod_vvisit_counterОваа недела1789
mod_vvisit_counterМинатата недела28199
mod_vvisit_counterОвој месец77791
mod_vvisit_counterМинатиот месец119770
mod_vvisit_counterВкупно11296962
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.