gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Момчило Митевски - Моцо ќе го гаси пожарот во кратовски Силекс

altКога на Силекс не му оди, се знае кој го гаси пожарот. Момчило Митевски - Моцо по пауза од точно две години се враќа на кормилото на кратовскиот прволигаш, како спасител кој треба да го извлече тимот од дното на табелата и да го врати во безбедната зона.

УО на ФК Силекс ја разгледуваше ситуацијата во клубот по заминувањето на Жикица Тасевски, се разгледаа неколку опции, но се одлучи за домашно решение, поточно за тренер од клубот. Секако дека на Митевски, на кого ова му е трето или четврто преземање на екипата во неговата тренерска кариера, му претстои тешка задача. Силекс моментално се наоѓа во долниот дел на табелата, а познато е какви беа амбициите пред стартот на сезоната.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2637
mod_vvisit_counterВчера2540
mod_vvisit_counterОваа недела12729
mod_vvisit_counterМинатата недела20513
mod_vvisit_counterОвој месец35417
mod_vvisit_counterМинатиот месец106839
mod_vvisit_counterВкупно10514823
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.