gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Напаѓачот Јован Кастратовиќ е слободен играч, потерата може да почне

altНа македонскиот трансфер - пазар деновиве е актуелен довчерашниот напаѓач на Силекс, Јован Кастратовиќ. Корпулентниот Србин од денес е слободен играч, па за очекување е дел од македонските прволигаши да се пуштат во потера по него. Кастро покажа одлични партии на зимските подготовки во Анталија, но се повреди во Турција и на своето враќање мораше да чека два месеци. На четирите меча како стартер во дресот на Силекс, во финишот на првенството постигна два гола, особено важен беше оној во 93-та минута за победа над Брегалница од 3-2. Според зборовите на Кастратовиќ, доколку не се договори со некој македонски прволигаш, тогаш прва опција е повторно трансфер во странство, а засега не планира враќање во родната земја.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3681
mod_vvisit_counterВчера6333
mod_vvisit_counterОваа недела10014
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец76600
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9216040
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.