gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Не сте знаеле? Голманот Вујанац глумел судија во култниот филм „Монтевидео“

Да не знае човек дали поранешниот голман на Силекс, а сегашен на Академија Пандев, Никола Вујанац, е подобар како голман или како глумец. Младиот голман од Краљево неодамна се најде во улогата на фудбалски судија во култниот филм „Монтевидео бог те видео 2“, и тоа како делител на правдата на мечот Југославија - Боливија. Филмот доживеа голема популарност на ЈУ просторите, а беше и во поширока конкуренција за Оскар од неанглиско говорно подрачје.
Вујанац во филмот се појавува во неколку кадри, во супер интересно судиско одело. Филмот може да го погледнете на Јутјуб.

alt

alt

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3680
mod_vvisit_counterВчера9589
mod_vvisit_counterОваа недела26448
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец93034
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9232474
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.