gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Нешовски со прв погодок во дресот на Силекс, кратовци растураат на подготовките

Фудбалерите на Силекс се вратија од Маврово, каде спроведоа дел од летните подготовки за новата сезона.
По победите над Гостивар во Кратово од 2-0 и ремито со Кит-Го во Пехчево 1-1, кратовци продолжија во ист ритам и во Маврово. беа забележани победи над Кораб, Генч Калемлер, Тетекс и Тиквеш, додека Гостивар во последните мигови од мечот успеа да извлече 1-1.
На подготовките својот прв погодок во дресот на Силекс го запиша и младиот 18-годишен Ненад Нешовски, од кого се очекува сериозно да се наметне со своите игри и да конкурира за најдобрите 11 во составот на Тасевски. Покрај него, стрелци во подготвителниот дел беа и Десниќ и Мбела, кои се чини ќе бидат ударната шпиц-тупаница на кратовци, потоа Алексовски, Драшковиќ, Парфе.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1463
mod_vvisit_counterВчера5401
mod_vvisit_counterОваа недела11703
mod_vvisit_counterМинатата недела33770
mod_vvisit_counterОвој месец66296
mod_vvisit_counterМинатиот месец116442
mod_vvisit_counterВкупно10095186
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.