gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Никола Вујанац станува „академик“, потпиша за Академија Пандев

Да имаш таков голмански квалитет на голот како Никола Вујанац и Милан Митровиќ, а еден од нив да мора да биде закован на клупата, е штета и за клубот кој ги има, но и за голманите. Токму од тие причини Никола Вујанац одлучи летово да замине од Кратово, но неговиот квалитет е познат во Македонија, па така стигна понуда за ангажман од новиот прволигаш Академија Пандев. Денеска Вујанац по куси преговори стави потпис на договор со „пандевци“, тим кој дефинитивно има амбиции да биде стабилен прволигаш.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3001
mod_vvisit_counterВчера4134
mod_vvisit_counterОваа недела27136
mod_vvisit_counterМинатата недела23780
mod_vvisit_counterОвој месец85060
mod_vvisit_counterМинатиот месец163232
mod_vvisit_counterВкупно9536709
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.