gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Одложениот меч Силекс - Пелистер ќе се игра на 4 април

Снегот го одложи 22.коло во Првата македонска фудбалска лига, што требаше да се игра во среда. Поради тоа целиот календар на Првата лига ќе претрпи промени, па 22.коло наместо во среда ќе се игра во недела. Комесарот за натпреварување при ФФМ, Васко Дојчиновски ги закажа и двата одложени натпревари на Силекс на домашен терен. Првиот против Скопје што требаше да се игра во 19.коло ќе се игра на седми март, додека оној од минатото 21.коло ќе се игра на четврти април.

24-тото коло од ПМФЛ ќе се игра во сабота на 17 март, а следното во четврток на 29 март и тоа на барање на селекторот на младинската репрезентција Благоја Милевски.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3258
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7872
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71466
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359883
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.