gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Пановски ја подотвори портата кон Европа, доминација на Силекс со Ренова (ВИДЕО)

alt

ПРВА ЛИГА, 29. КОЛО

Работнички – Пелистер 4-0 (0-0)

Ангелов 54, Маркоски 65, 67, Гофри 70

Силекс – Ренова 1-0 (1-0)

Пановски 42

Скопје – Академија Пандев 0-2 (0-0)

Дориев 57, Балдовалиев 66

Шкендија – Шкупи 2-0 (0-0)

Радески 63, ибраими 82

Победа – Вардар 2-0 (1-0)

Гешоски 20, Даноски 55

ТАБЕЛА

Шкендија 75, Вардар 49, Силекс 45, Работнички 38, Академија Пандев 35, Ренова 34, Шкупи 33 (-1), Победа 29, Пелистер 25 (-1), Скопје 25.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска897
mod_vvisit_counterВчера2768
mod_vvisit_counterОваа недела3665
mod_vvisit_counterМинатата недела24024
mod_vvisit_counterОвој месец67235
mod_vvisit_counterМинатиот месец80698
mod_vvisit_counterВкупно10343843
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.