gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


„Пиле“ прв одлета од јатото на Силекс поради нарушена клупска дисциплина

Кусо траеше авантурата на српскиот интернационалец Стефан Милосављевиќ во дресот на Силекс. Поради нарушување на клупската дисциплина, тренерот Жикица Тасевски му даде „шут-карта" на српскиот интернационалец кој летово пристигна во Кратово.

Новакот во тимот Милосављевиќ, познат по прекарот „Пиле“, во првите две кола беше стартер во тимот на Силекс, а во третото седна на клупата токму поради непочитување на редот во клубот. По двете опомени и непроменетиот однос, тренерот Тасевски одлучи да му се заблагодари за услугите.
P.S. Авторот на овие редови, пред пет дена, десетина минути пред стартот на дуелот со Ренова во Кратово, прогнозираше дека „Пиле“ прв ќе одлета од Кратово. Сведоци ми се Боби, Пеле, Стефан... И бидна така.
Да ви кажам кој е следниот кој ќе лета? Ај, стрпете се до утре, ќе кажам десетина минути пред мечот со Победа!!!alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3148
mod_vvisit_counterВчера3106
mod_vvisit_counterОваа недела18878
mod_vvisit_counterМинатата недела21497
mod_vvisit_counterОвој месец54113
mod_vvisit_counterМинатиот месец95959
mod_vvisit_counterВкупно10426680
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.